تهران، پیروزی، بین مترو نبرد و پیروزی، نبش کوچه ایلخانی، پلاک ۱۲، واحد ۱۲

سونوگرافی رسا
Search
Close this search box.
سونوگرافی رسا

سونوگرافی آپاندیس چگونه انجام می‌شود؟

سونوگرافی آپاندیس یکی از روش‌های معمول برای تشخیص این بیماری است. زمانی که آپاندیس دچار التهاب و عفونت بشود، ممکن است برای بدن شما خطرات جدی ایجاد نماید. این زائده به تدریج متورم می‌شود و حتی می‌تواند بافت روده را هم دچار آسیب کند. از این رو، سالم بودن آپاندیس در بدن یک فرد بسیار اهمیت دارد. چنانچه احساس می‌کنید که آپاندیس شما درد دارد یا شما را اذیت می‌کند، باید سریعا نسبت به سونوگرافی کردن این بخش از بدن اقدام کنید. سونوگرافی افتادگی رحم و سایر مشکلات زنان را بررسی می کند. اما این که سونوگرافی و آزمایش آپاندیس چگونه است، چه نتایجی دارد و چگونه تفسیر می‌شود، سوالی است که در ذهن شما هم به وجود می‌آید. در ادامه در این باره صحبت خواهیم کرد.

سونوگرافی آپاندیس چگونه است؟

معمولا نیازی نیست که بیمار برای انجام این سونوگرافی آپاندیس آمادگی خاصی داشته باشد. فرد برای انجام سونوگرافی ابتدا بیمار باید روی تخت دراز بکشد و لباس خود را خارج کند. ناحیه شکم شما ناحیه‌ای است که پروب سونوگرافی روی آن قرار می‌گیرد. در مرحله بعد یک ژل مخصوص سونوگرافی بر روی شکم شما ریخته می‌شود تا پزشک به کمک آن قادر به دیدن اجزای داخلی بدن شما باشد. پس از آن سونوگرافیست پروب سونوگرافی را روی شکم شما به حرکت در می‌آورد. در همین حین تصاویری زنده از آنچه که در بدن شما وجود دارد، روی مانیتور سونوگرافی مشاهده می‌شود.

در سونوگرافی رحم چه چیزهایی مشخص می شود؟

سونوگرافی برای تشخیص آپاندیس

در سونوگرافی آپاندیس بدون این که اشعه‌های یونیزان مضر با بدن برخورد داشته باشند، بدن یک فرد تحت بررسی قرار می‌گیرد. این روش زمانی که در یک مرکز معتبر و زیر نظر پزشکی ماهر انجام شود، نتیجه خوبی خواهد داشت. شما می‌توانید با انتخاب رسا سونوگرافی به بهترین شکل ممکن بیماری‌های مربوط به آپاندیس را در بدن خود تشخیص دهید.

شرایط سونوگرافی آپاندیس

پیش از این که سونوگرافی آپاندیس را انجام دهید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا شرایط انجام این سونوگرافی را دارید یا نه. برخی از مهم‌ترین شرایط برای انجام این سونوگرافی عبارتند از:

  • افرادی که در شکم خود درد شدیدی را احساس می‌کنند یا به هنگام عطسه و سرفه از درد شکم رنج می‌برند، می‌توانند این سونوگرافی را انجام دهند.
  • افرادی که همواره احساس تهوع دارند یا تب و لرز شدیدی را تحمل می‌کنند. به احتمال زیاد این افراد دچار آپاندیس شده و باید پس از آن را درمان نمایند.
  • شرط دیگر برای سونوگرافی شدن، عدم حساسیت است. اگر نسبت به ژل سونوگرافی یا اشعه‌های ساطع شده از دستگاه حساس هستید، حتما قبل از سونوگرافی شدن به پزشک خود آن را اطلاع دهید.
  • اگر دچار تب شده‌اید، نفخ دارید یا اشتهای خود را از دست داده‌اید، چاره‌ای ندارید جز این که از راهکار سونوگرافی برای تشخیص مشکلات آپاندیس اقدام کنید.
  • شرط دیگر برای این روش این است که قبل از انجام سونوگرافی در مورد نحوه آماده شدن برای این روش تشخیص از سونوگرافیست سوال کنید.
  • قبل از سونوگرافی تا چند ساعت چیزی  نخورید تا دستگاه با دقت بالا قادر به بررسی شکم شما باشد.

تفسیر نتایج سونوگرافی آپاندیس

برای تفسیر نتایج سونوگرافی آپاندیس باید به پزشکی که قبلا انتخاب کرده‌اید، مراجعه کنید. این پزشک با علمی که دارد، در مورد تمامی مندرجات برگه سونوگرافی به شما اطلاعات کامل می‌دهد. سپس از همین طریق به بررسی مشکلات آپاندیس در بدن شما می‌پردازد. با توجه به این که سونوگرافی از آپاندیس همیشه با دقت کافی انجام می‌شود، پس همواره می‌تواند اطلاعات مفیدی را از جسم یک فرد در اختیار پزشک بگذارد.

تفاوت سونوگرافی آنومالی با سونوگرافی سه بعدی

آیا سونوگرافی تنها راه تشخیص آپاندیس است؟

این که تنها راه تشخیص آپاندیس سونوگرافی است یا نه، ممکن است سوال شما هم باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر. امروزه راهکارهای زیادی برای تشخیص آپاندیس و مشکلات آن وجود دارند. پزشک شما متناسب با وضعیت جسمانی شما و دقت یک راهکار، راهکاری مناسب را برایتان تجویز می‌کند. گاهی اوقات ممکن است برای تشخیص آپاندیس از معاینات بالینی کمک گرفته شود، گاهی اوقات هم این امکان وجود دارد که پزشک بیمار را برای رادیوگرافی فراخواند. با این حال، هنوز هم سونوگرافی یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای تشخیص بیماری آپاندیس است. چرا که با وضوح بالا تصاویری زنده را در اختیار پزشک قرار می‌دهد و امکان بررسی دقیق جسم را در اختیار پزشک می‌گذارد. شما می‌توانید از طریق سی تی اسکن و آزمایش آپاندیس هم برای تشخیص این بیماری اقدام کنید. این به نظر پزشکتان وابسته است.

سونوگرافی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا با ارائه خدمات گسترده توسط پزشکان متخصص سعی در خدمت رسانی در این زمینه دارد. این مرکز با تمام بیمه‌های پایه و نیروهای مسلح ، بانک ها قرار داد دارد. دکتر رضا مردانی دکترای حرفه‌ای پزشکی با تخصص تصویر برداری و راددیولوژی، متخصص در کلیه امور انواع سونوگرافی تخصصی و... هستند. این مرکز توسط دکتر رضا مردانی و پزشکان متخصص و فلوشیپ ها اداره می شود که سعی در ارئه خدمات با پیشترفته ترین دستگاه ها را در شرق تهران خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا