تهران، پیروزی، بین مترو نبرد و پیروزی، نبش کوچه ایلخانی، پلاک ۱۲، واحد ۱۲

سونوگرافی رسا
Search
Close this search box.
سونوگرافی رسا

سونوگرافی تیروئید در تهران

بررسی غدد و ارزیابی سلامت آن از دیگر کاربرد‌های مهم انجام سونوگرافی است. گروهی از افراد بر این گمانند که انجام سونوگرافی تنها برای دوران بارداری ضروری است. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید سونوگرافی را برای بررسی غدد تیروئید انجام دهید، توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به نکاتی درخصوص نحوه انجام سونوگرافی تیروئید و چگونگی تفسیر نتایج تصویربرداری اشاره خواهیم کرد.

این سونوگرافی یکی از راهکار‌های مناسب برای ارزیابی سلامت این غده در افراد است. در این روش به کمک انجام تصویربرداری تخصصی، می‌توان بسیاری از اختلالات موجود در غده تیروئید را تشخیص داد. بسیاری از افرادی که دچار اختلالات غده تیروئید هستند اغلب برای تشخیص دقیق تربه انجام سونوگرافی ارجاع داده می‌شوند. در برخی موارد ممکن است افراد درخصوص نحوه انجام این روش اطلاعی نداشته باشند. پزشکان به کمک این روش، نقش موثرتری در کنترل مشکلات غدد ایفا کرده و بهتر می‌توانند شدت بیماری را در بدن ارزیابی کنند.

سونوگرافی کلیه

سونوگرافی تیروئید چگونه انجام می شود؟

سونوگرافی تیروئید و پاراتیروئید یک روش تخصصی برای بررسی غده تیروئید و پاراتیروئید به‌شمار می‌رود. در این روش از امکانات اولتراسوند استفاده می‌شود.  از امواج صوتی برای تصویربرداری از شکل و سایز غده تیروئید استفاده می شود. برای انجام این روش پروب مخصوص سونوگرافی روی بخش‌های مختلف گردن کشیده می‌شود و امواج صوتی با دریافت تصاویر مربوطه از نقاط مختلف گردن و غده تیروئید، آن را به صفحه نمایشگر انتقال می‌دهد. انجام سونوگرافی برای بررسی تیروئید یک روش ساده و بی‌خطر است که افراد می‌توانند به‌منظور پیشگیری از بروز مشکلات غدد تیروئید و پاراتیروئید از آن استفاده کنند.

سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی آپاندیس

بررسی ندول تیروئید در سونوگرافی

ندول‌ها توده‌های موجود در اطراف و داخل غده تیروئید هستند که به کمک انجام سونوگرافی، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. افرادی که برای ارزیابی از این روش استفاده می کنند، می‌توانند نحوه عملکرد توده‌های موجود در این ناحیه را نیز بررسی کنند. ندول‌ها معمولا در ناحیه گردن قرار گرفته‌اند و بررسی آن‌ها در سونوگرافی  امری آسان خواهد بود. استفاده از ید رادیواکتیو ازجمله روش‌های موثر در بررسی ندول یا توده‌های موجود در اطراف غده تیروئید به‌شمار می‌رود. در این سونوگرافی، فرآیند بررسی خوش‌خیم یا بدخیم بودن توده‌های موجود در ناحیه گردن، به روش تخصصی انجام می‌شود.

اندازه نرمال ندول تیروئید در سونوگرافی و تفسیر نتیجه

معمولا اندازه ندول تیروئید تا ۴ سانتی‌متر طبیعی به‌نظر می‌رسد. در مواردی که سایز ندول بیشتر از ۴ سانتی‌متر باشد، در این شرایط لازم است که بیماران نسبت به جراحی آن، اقدام کنند. سایز بزرگ‌تر از ۴ سانتی‌متر، اندازه ندول را از حالت نرمال و طبیعی خارج می‌سازد و ممکن است نیاز باشد که برای رفع مشکلات تنفسی یا بلع، به‌طور کامل مورد جراحی قرار گیرد. در نتایج تصویربرداری به کمک سونوگرافی داپلر تیروئید، به 5 وضعیت اصلی طبقه‌بندی شده است که به کمک آن‌ها می‌توان تشخیص داد که ندول تیروئید در چه وضعیتی قرار دارد.

  • وضعیت U1: در این وضعیت ندول تیروئید در بیمار دارای سایز طبیعی بوده و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد.
  • وضعیت U2: در این وضعیت ندول‌های تیروئید در شرایط خوش‌خیم قرار گرفته‌اند.
  • وضعیت U3: در وضعیت U3 ، وضعیت توده‌ یا ندول تیروئید نامشخص است.
  • وضعیت U4: در این وضعیت با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، ندول در شرایط بدخیم قرار دارد.
  • وضعیت U5: این وضعیت بیانگر وجود ندول بدخیم و توده‌های سرطانی است و بیمار باید برای انجام جراحی و سایر تدابیر درمانی تحت نظر پزشک متخصص قرار گیرد.

سونوگرافی سینه

مرکز سونوگرافی تیروئید در تهران

توصیه می‌شود که افراد برای انجام تصویربرداری‌های تخصصی به‌ منظور بررسی سلامت غده تیروئید، به کلینیک‌ها و مراکز سونوگرافی معتبر مراجعه کنند. بهترین مرکز سونوگرافی تیروئید در تهران دارای برترین متخصصان و رادیولوژیست‌های حرفه‌ای در این زمینه هستند و تشخیص بسیاری از بیماری‌ها در این مراکز به کمک روش‌های پیشرفته امکان‌پذیر خواهد بود. انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی تیروئید در تهران باعث ایجاد تجربه‌ای بهتر در بیماران شده و فرآیند انجام آن با کیفیت و دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. این مرکز با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن، در جهت تشخیص و بررسی مناسب سلامت غده تیروئید عمل می‌کند و نتایج تصویربرداری در این مراکز همواره معتبر خواهد بود. در برخی موارد فرآیند درمان مشکلات تیروئید با توجه به تشخیص‌های صورت گرفته امکان‌پذیر است و فرآیند آن توسط برترین پزشکان حوزه غدد انجام می‌شود.

سونوگرافی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا با ارائه خدمات گسترده توسط پزشکان متخصص سعی در خدمت رسانی در این زمینه دارد. این مرکز با تمام بیمه‌های پایه و نیروهای مسلح ، بانک ها قرار داد دارد. دکتر رضا مردانی دکترای حرفه‌ای پزشکی با تخصص تصویر برداری و راددیولوژی، متخصص در کلیه امور انواع سونوگرافی تخصصی و... هستند. این مرکز توسط دکتر رضا مردانی و پزشکان متخصص و فلوشیپ ها اداره می شود که سعی در ارئه خدمات با پیشترفته ترین دستگاه ها را در شرق تهران خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا