تهران، پیروزی، بین مترو نبرد و پیروزی، نبش کوچه ایلخانی، پلاک ۱۲، واحد ۱۲

سونوگرافی رسا
Search
Close this search box.
سونوگرافی رسا

در سونوگرافی رحم چه چیز هایی مشخص می شود؟

شاید این سؤال پیش بیاید که در سونوگرافی رحم چه چیز هایی مشخص می شود. گاهی ممکن است به متخصص یا پزشک عمومی مراجعه کرده باشید و برای بررسی های بیشتر سونوگرافی رحم برای شما تجویز شده باشد. در موارد مختلفی برای غربالگری و بررسی اختلالات متفاوت ممکن است لازم داشته باشید برای سونوگرافی رحم و تخمدان و یا سایر آزمایشات به متخصص مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید.

به طور کلی از سونوگرافی رحم برای تشخیص چه بیماری هایی استفاده می شود؟

سونوگرافی رحم ممکن است برای بررسی بخش های داخلی رحم و تخمدان و لگن بانوان به منظور غربالگری و یا بررسی مشکلات آن استفاده شود. ممکن است برای تشخیص و کمک به درمان و در پروسه هر کدام از اختلالات این سونوگرافی تجویز شود و به این ترتیب شما به دنبال بهترین سونوگرافی در پیروزی تهران بگردید: 

 • ناهنجاری در ساختار آناتومیک رحم
 • تومورهای فیبروئید (تومورهای خوش خیم)، توده ها، کیست ها و
 • انواع دیگر تومورهای داخل اندام های های تولید مثل بانوان

برخی از شایع ترین اختلالاتی که ممکن است با سونوگرافی بررسی دلیل آن ها مشخص شود، شامل موارد زیر می شود:

تجویز سونوگرافی رحم
 • اختلالات شایع زنان : پولیپ رحم، کیست تخمدان، فیبروم و…
 • عفونت ها
 • بررسی علل خونریزی های غیر طبیعی رحم زنان
 • اختلالات التهابی لگنی
 • سرطان رحم
 • دلایل ناباروری
 • آندومتریوز
 • سونوگرافی برای قرار دادن IUD

اصلی ترین موادی که در سونوگرافی رحم مشخص می شود شامل موارد گسترده ای است. شما در هر کدام از مراحل غربالگری برای تشخیص و همچنین درمان و پیشرفت پروسه درمان می توانید از مزایای سونوگرافی بهره ببرید.

آیا سونوگرافی می تواند مشکلات رحم را تشخیص دهد؟

در اینجا شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا سونوگرافی می تواند مشکلات رحم را تشخیص دهد یا خیر. در پاسخ به این سوال می توان گفت رو شه های آزمایشگاهی مختلفی برای بررسی بخش های مختلف اندام تولید مثل بانوان وجود دارد که یکی از آن ها سونوگرافی رحم است. سونوگرافی ترنس ابدومینال که در طی آن پروب سونوگرافی بر روی شکم شما کشیده می شود، می تواند بسیاری از مشکلات بانوان را تشخیص دهد. این می تواند حداقل به عنوان یک اقدام در پروسه تشخیص در نظر گرفته شود. همچنین برای بررسی های بیشتر ممکن است سونوگرافی واژینال یا همان ترنس واژینال برای بانوان توصیه شود. 

کاربرد سونوگرافی رحم در جراحی

در برخی از موارد ممکن است سونوگرافی رحم به عنوان آزمایش های قبل از جراحی و یا به عنوان آزمایش های بعد از جراحی برای بررسی مشکل و یا موفقیت آمیز بودن آن توصیه شود. از جمله این جراحی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • هیستروسکوپی
 • لاپاراسکوپی
 • میومکتومی با روش جراحی باز شکمی

کاربرد سونوگرافی رحم قبل و بعد از جراحی این است که گزارشی از وضعیت بانوان آماده می کند. پزشک با برسی این گزارش ها اطمینان حاصل می کند که آیا رش های درمانی مناسب توصیه شده است یا خیر. همچنین بهترین راهکار درمانی و کنترلی در ادامه چه خواهد بود؟

کاربرد سونوگرافی در تشخیص بارداری و غربالگری های رحم

نباید در هنگام توجه به این موضوع که چه مواردی در سونوگرافی های زنان مشخص میشود، تشخیص بارداری و غربالگری های جنین را نادیده گرفت بی شک یکی از اصلی ترین دلایل انجام سونوگرافی برای بانوانی که در سن باروری و در اقدام برای بارداری هستند، بررسی دلیل ناباروری، آزمایش برای تایید حاملگی و یا غربالگری های سه ماهه اول و دوم و سوم جنین است. سونوگرافی nt و سونوگرافی آنومالی از جمله سونوگرافی های ضروری دوران بارداری هستند. بنابراین در سونوگرافی وضعیت رشد جنین نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

سونوگرافی رحم چه چیزی را مشخص می کند

سخن آخر

کاربرد سونوگرافی گسترده است. از انواع سونوگرافی برای بررسی مواردی زیادی اعم از مشکلات و بیماری های زنان، غربالگری های دوران بارداری، آزمایش سرطان و یا توده های خوش خیم رحم، قرار دادن IUD و سایر آزمایش ها استفاده می شود که در این مقاله به آن ها پرداخت. هر خانمی در طول زندگی خود بسته به آن که در کدام مرحله از زندگی قرار دارد، نیاز دارد به یک مرکز سونوگرافی خوب با امکانات مناسب مراجعه کنید. مرکز سونوگرافی رسا با وجود تجهیزات پیشرفته سونوگرافی و با پرسنل خانم متخصص و مجرب در این زمینه آماده خدمت رسانی به بانوان سرزمین است. 

سوالات متداول

چه ناهنجاری هایی را می توان در سونوگرافی در بررسی لگن تشخیص داد؟

کیست‌ها، تومورهای فیبروم یا سایر توده‌ها یا توده‌های لگنی که هنگام معاینه پزشک شما پیدا می‌شوند. رشد مثانه یا مشکلات دیگر. همچنین سنگ کلیه. بیماری التهابی لگن، عفونت رحم، تخمدان ها یا لوله های فالوپ از دیگر مواردی است که قابل ارزیابی است.

آیا سونوگرافی می تواند تمام مشکلات را تشخیص دهد؟

علاوه بر این، برای بررسی پیشرفت رشد جنین، از آنها برای تشخیص تعدادی از مشکلات پزشکی مربوط به قلب، کبد، غدد تیروئید، شکم، تخمدان ها، پانکراس، استخوان ها و کلیه استفاده می شود. همچنین می تواند تومورها را در قسمت های خاصی از بدن شناسایی کند. سونوگرافی ترنس واژینال ابدومینال امروزه به عنوان یک روش کامل برای ارزیابی دستگاجه تولید مثال باانوان به شمار می رود.

سونوگرافی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا با ارائه خدمات گسترده توسط پزشکان متخصص سعی در خدمت رسانی در این زمینه دارد. این مرکز با تمام بیمه‌های پایه و نیروهای مسلح ، بانک ها قرار داد دارد. دکتر رضا مردانی دکترای حرفه‌ای پزشکی با تخصص تصویر برداری و راددیولوژی، متخصص در کلیه امور انواع سونوگرافی تخصصی و... هستند. این مرکز توسط دکتر رضا مردانی و پزشکان متخصص و فلوشیپ ها اداره می شود که سعی در ارئه خدمات با پیشترفته ترین دستگاه ها را در شرق تهران خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا