تهران، پیروزی، بین مترو نبرد و پیروزی، نبش کوچه ایلخانی، پلاک ۱۲، واحد ۱۲

سونوگرافی رسا
Search
Close this search box.
سونوگرافی رسا

هزینه سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی

هزینه سونوگرافی سه بعدی و سونوگرافی چهار بعدی چقدر است؟ عوامل موثر بر هزینه این سونوگرافی ها به چه صورت هستند؟ پاسخ به این پرسش ها می تواند اطلاعات دقیقی را درباره میزان هزینه سونوگرافی های سه بعدی و چهاربعدی در اختیار شما قرار دهد. سونوگرافی به عنوان یک روش تشخیصی هزینه های متفاوتی دارد و این تفاوت به دلیل وجود برخی عامل ها است. این عوامل به طور مختصر شامل نوع سونوگرافی، میزان تخصص پزشک ، هزینه های مربوط به کلینیک و… می شوند که در ادامه به بررسی هرچه بیشتر آن ها خواهیم پرداخت. تا انتها ما را مهمان نگاه های زیبای خود کنید.

آیا هزینه برای سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی به صرفه است؟

بله- چرا که در موارد توصیه پزشک الزامی است. پیش از آن که به بررسی هزینه سونوگرافی سه بعدی بپردازیم لازم است تا اشاره ای به این نوع سونوگرافی داشته باشیم. به موجب سونوگرافی سه بعدی این امکان را خواهید داشت تا سلامت جنین خود را مورد بررسی قرار داده و نسبت به این موضوع اطمینان یابید. سونوگرافی سه بعدی دقت بیشتری نسبت به سونوگرافی های معمولی دارد و با قابلیت های بی نظیر خود می تواند تمام مشکلات سونوگرافی های معمولی را برطرف سازد. بنابراین اسن هزینه ارزش خواهد داشت.

همین امر موجب شده تا سونوگرافی سه بعدی به محبوبیت بیشتری دست یابد؛ چرا که به بررسی ناهنجاری های احتمالی که درصد رخ دادن آن ها بسیار پایین می باشد نیز می پردازد. این روش تکمیلی شما را نسبت به سونوگرافی های معمولی متحمل هزینه بیشتری خواهد نمود. سونوگرافی سه بعدی هیچگونه خطری برای جنین به دنبال ندارد و به عنوان یک روش غیرتهاجمی مورداستفاده قرار می گیرد.

سونوگرافی سه یعدی و چهار بعدی

نتایجی که به واسطه این نوع سونوگرافی دریافت می کنید به صورت سه بعدی است. در این روش علاوه بر صحت سلامت جنین می توانید با وضوح بیشتری تصویر نوزاد خود را مشاهده کنید. سونوگرافی سه بعدی از امواج صوتی برای نمایش این تصاویر استفاده می کند.

آیا هزینه سونوگرافی سه بعدی و سونوگرافی چهار بعدی متفاوت است؟

تفاوت خاصی میان سونوگرافی های سه بعدی و چهاربعدی وجود ندارد. قیمت سونوگرافی چهاربعدی نیز بسیار به سونوگرافی سه بعدی نزدیک است. در سونوگرافی سه بعدی ما شاهد تصویری بدون حرکت هستید؛ در حالی که در سونوگرافی چهاربعدی این تصویر متحرک می باشد. تصاویر سونوگرافی چهاربعدی در قالب یک فیلم در اختیار شما قرار می گیرند و ساختاری رنگی دارند. در این روش ضمن مشاهده تصویر و چهره جنین می توان حرکات وی را نیز دید. این حرکات شامل مکیدن انگشتان، سکسه، خمیازه و… می شوند.

هزینه سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی به چه مواردی بستگی دارد؟

همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان شد هزینه سونوگرافی چهاربعدی و سونوگرافی سه بعدی متغیر است. عوامل خاصی می توانند این هزینه ها را دستخوش تغییر قرار دهند و به این ترتیب شرایط متفاوتی را پیش روی شما قرار دهند. سونوگرافی های سه بعدی و چهاربعدی قیمت بیشتری نسبت به سونوگرافی های معمولی دارند.

سونوگرافی های معمولی به صورت سیاه و سفید هستند؛ اما این نوع سونوگرافی ها دارای نتایجی رنگی می باشند. دقت و وضوح بالای سونوگرافی های چندبعدی را می توان یکی از دلایل افزایش قیمت آن ها دانست که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد. به طور کلی هزینه سونوگرافی سه بعدی و سونوگرافی چهاربعدی به عوامل زیر بستگی دارد که هرکدام اهمیت بسیار زیادی دارند.


هزینه سونوگرافی چند بعدی

میزان تخصص پزشک

به عنوان اولین عامل تعیین کننده قیمت سونوگرافی های سه بعدی و چهاربعدی لازم است به میزان تخصص پزشک اشاره ای داشته باشیم. در حال حاضر پزشکانی را می توان یافت که دانش و تخصصی بسیار بالا برای انجام چنین سونوگرافی هایی دارند. مراجعه به چنین پزشکانی می تواند نتایجی دقیق را به ارمغان آورد. این موارد همگی می توانند بر هزینه سونوگرافی چهار بعدی و سونوگرافی سه بعدی اثرگذار باشند.

هزینه های کلینیک

این روزها کلینیک های بسیار زیادی در راستای ارائه خدمات سونوگرافی های چندبعدی فعالیت دارند که برخی دولتی و برخی دیگر به صورت خصوصی خدمت رسانی می کنند. مراجعه به کلینیک های خصوصی شما را متحمل هزینه های بیشتری نسبت به کلینیک های دولتی خواهند نمود. علاوه بر این بعضی از کلینیک ها از تجهیزات بسیار پیشرفته تری برخوردار هستند. این تجهیزات نیز می توانند تاثیر گذار باشد. 

بیمه

بیمه ها می توانند موجب کاهش هزینه های سونوگرافی شوند. این امر برای سونوگرافی های چندبعدی نیز صدق می کند. اگر کلینیک موردنظر شما با شرکت های بیمه ای مختلف قرارداد داشته باشد می توانید از این خدمات بهره مند شوید. عدم استفاده از بیمه هزینه سونوگرافی چهاربعدی را افزایش می دهد و این موضوعی غیرقابل انکار است.

آیا سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی تحت پوشش بیمه است؟

با مطالعه مطالبی که در بخش قبل بیان شد پرسشی که مطرح می گردد این است که آیا هزینه سونوگرافی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد یا خیر؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که بستگی به نوع سونوگرافی دارد. سونوگرافی هایی که موردتایید پزشک هستند همچون سونوگرافی های معمولی، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند. شرکت های بیمه برای انجام سونوگرافی های سه بعدی و چهاربعدی ارائه خدمت می کنند و هزینه این سونوگرافی ها کاملا آزاد است.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که هزینه سونوگرافی سه بعدی و سونوگرافی چهاربعدی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل مواردی همچون میزان تخصص پزشک، نوع سونوگرافی، هزینه های کلینیک و… را در بر می گیرند. سونوگرافی های سه بعدی تصاویری رنگی برای تشخیص دقیق تر سلامت و چهره جنین هستند؛ اما سونوگرافی های چهاربعدی به صورت فیلم های رنگی ارائه می شوند.

سونوگرافی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی رسا با ارائه خدمات گسترده توسط پزشکان متخصص سعی در خدمت رسانی در این زمینه دارد. این مرکز با تمام بیمه‌های پایه و نیروهای مسلح ، بانک ها قرار داد دارد. دکتر رضا مردانی دکترای حرفه‌ای پزشکی با تخصص تصویر برداری و راددیولوژی، متخصص در کلیه امور انواع سونوگرافی تخصصی و... هستند. این مرکز توسط دکتر رضا مردانی و پزشکان متخصص و فلوشیپ ها اداره می شود که سعی در ارئه خدمات با پیشترفته ترین دستگاه ها را در شرق تهران خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا